IP Telefon ve Santral Çözümleri

Karel IP Santral Sistemleri

IP Telefon Santralı Nedir?

IP santral ses, görüntü vb. iletişim gereksinimlerini network (ağ) üzerinden ip protokolü ile ileten,  yazılım tabanlı telekomünikasyon sistemidir.

IP Telefon Santralı Avantajları;

  • Yazılım tabanlı olduğundan bilgisayar, internet ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelere  kolaylıkla entegre edilebilecek yapıdadır.
  • Çok katılımcılı telefon görüşmesi (telekonferans) yapılabilir.
  • Analog telefon santrallarına göre  daha verimli bant genişliği kapasitesi sağlar.
  • Network üzerinden çalışması nedeniyle aynı anda internet ve IP telefonlar kullanılabilir.
  • Günümüzde kullanılan analog santrallara göre çok düşük bir maliyete sahiptir.
  • Çok şubeli işletmeler arasında ücretsiz iletişim imkanı sunmaktadır.
  • Video IP telefonlar aracılığıyla görüntülü görüşme  olanağı bulunmaktadır.
  • Bakımı basit olup kapasite artırımı, yönetimi ve entegrasyonu kolaydır.
  • Mobil cihaz aracılığıyla ip santrala bağlanıp arama gerçekleştirebilirsiniz.

Sayısal (Dijital) Telefon Santralı Nedir?


Dijital telefon santralı; genellikle kurum içi haberleşmede tercih edilen bir modüler sistemdir. Dijital telefon santralı ile kullanıcılara kullanımı  kolay ve güçlü bir iletişim olanağı sunulmaktadır. Kurumların iletişim maliyetlerini düşürmesinin yanı sıra yüksek kalite de ses transferi sağlamaktadır.
Sayısal telefon santralleri gelişen teknolojiyle birlikte değişime uğrayarak IP, internet telefonu gibi network tabanlı iletişim aletleri ile de kolaylıkla entegre olabilmektedir.

 

Karel IP Santraller

IPG500, IPG İletişim Platformu'nun küçük ve orta ölçekli şirketlere yönelik olan IP telefon santralıdır

IPG500, kullanıcılara  ekonomik, esnek, büyümeye ve gelişmeye açık bir iletişim sistemi sunan, IP telefon santralıdır. Temel olarak IP ve Tümleşik İletişim hizmetlerini sunan, mevcut ve geleceğe yönelik  tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yazılım tabanlı bir yapıya sahiptir. IPG500 küçük ve orta kapasiteli iletişim ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve  8 hattan 600 hatta kadar büyüyebilir.

IPG1000, geleceğin IP iletişim platformu olan IPG Serisinin orta ve büyük kapasiteli işletmelere yönelik olarak tasarlanan IP telefon santralıdır

IPG1000 kullanıcılara  ekonomik, esnek, büyümeye ve gelişmeye açık bir iletişim sistemi sunan, IP telefon santralıdır. Temel olarak IP ve Tümleşik İletişim hizmetlerini sunan, mevcut ve geleceğe yönelik  tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yazılım tabanlı bir yapıya sahiptir. IPG1000 orta ve büyük kapasiteli iletişim ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve  8 hattan 64000 hatta kadar büyüyebilir.

Karel IPG Sistemleri Tanıtım Videosu için tıklayınız

Karel IP Santral Sistemleri için tıklayın, hemen arayalım.