Yangın Algılama ve Hırsız Alarm Sistemleri

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistem Kurulumu Videosu İzlemek İçin Tıklayınız

 

 

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri temel olarak iki işlevselliğe sahiptir. Birincisi olası hırsızlıkların önüne geçer caydırıcı etkisi vardır, ikincisi ise hırsızlık anında gerekli alarmı vererek, en kısa sürede duruma müdahale edilmesini sağlar.

Hırsız Alarm Sistemlerinin yapısından söz edecek olursak; Alarm Paneli, Tuş Takımı (Keypad), Siren, Dedektörler (PIR, Manyetik Kontak, Duman-Gaz-Su Basma Dedektörü) ve Akü (elektrik kesintilerine karşı) gibi temel bileşenlerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Söz konusu alanın genişliği ve diğer yapısal özellikleri dikkate alınarak güvenliğin sağlanabilmesi için gerekli dedektör sayısının doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. 3tk Bilişim ve Güvenlik Sistemleri olarak bu noktada biz sizlere yardımcı olmaktayız, hırsızların girebileceği bölgeleri tespit edip gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaktayız.

Teknim Pars Serisi GSM'li LCD Keypad Li Hırsız Alarm Sistemi Kurulumu Videosu İzlemek İçin Tıklayınız