Ümitköy Karel

Ümitköy Karel  

Bulut Santral Nedir?
Bulut tabanlı telefon sistemi veya Bulut Santral, bağlantı kurmak için bakır teller veya optik fiberler kullanan geleneksel bir analog telefon yerine internet üzerinden arama yapmanızı sağlayan bir telefon hizmetidir. Bulut santralleri, bir veya daha fazla tesis dışı güvenli veri merkezinde barındırılır.

Özellikle pahalı ilk yatırım maliyetleri gerektiren ve sonradan ölçekleyemeyeceğiniz IP Santral Sistemleri yerine bu telefon sistemleri, adaptörlü geleneksel telefonlar, akıllı telefon uygulamaları, bilgisayar yazılımı veya VoIP özellikli telefonlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla kullanılabilir. Yazılımın şirket içinde özel şube değişimi (PBX) gibi bir sunucu aracılığıyla bakımı yerine, tüm bilgiler ve veriler bulutta depolanır. Bu, her şey bulutta kolayca güncellenebildiğinden maliyetli bakım ve güncellemelerden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Neden Bulut Santral Seçmelisiniz?
Girişe geleneksel yoldan başlayalım. Bulut Santral nedir?

Bulut Santral, güvenli bir veri merkezinde barındırılan ve aramaları internet üzerinden ayrıntılarla yapılandırılmış cihazlara yönlendirebilen bir sistemdir.

Bulut tabanlı bir sistem, PBX donanımı satın alma ve bakımını yapma ihtiyacını ortadan kaldırırken işletme düzeyinde arama özellikleri sunar. Bulut tabanlı bir telefon sisteminde merkezi bir donanım bulunmadığından, telefonlarınız herhangi bir yere bağlanabilir ve kuruluş çapında bir telefon hizmetinde birleştirilebilir. Bu, bir bulut telefon sistemini birden fazla ofisi veya uzaktan çalışan çalışanı olan kuruluşlar için uygun hale getirir.

İletişim hizmetleriniz buluttayken kolaylıkla işbirliği yapabilir, maliyetleri yönetebilir ve işletmenizi çalışır durumda tutmak için gerekenleri basitleştirebilirsiniz. Genellikle sistem tak-çalıştır şeklindedir, bu da kurulum ücretlerinden de tasarruf sağlar.

Sizin için neyin doğru olduğunu öğrenmek için Karel Bulut Santral Kampanyalarımıziçin hemen tıklayın .

Bulut Santral Nasıl Çalışır?
Bulut Santral, sesinizi internet üzerinden aramanın alıcısına veri olarak gönderilen küçük dijital paketlere bölerek çalışır. Aramayı yönlendirmek için bulut tabanlı bir PBX kullanılır.
Bulut tabanlı telefon sistemlerine çeşitli yöntemlerle erişilebilir, bu da onları internet bağlantısı olan herkesin kullanımına sunar ve üzerinden bulut tabanlı aramalar yapabilirsiniz.
VoIP adaptörüne sahip geleneksel bir telefon data kablosu ile internet üzerinden doğrudan ses hizmet sağlayıcınıza yönlendirilir.
 

Bir bilgisayar (yani, bir "yazılım telefonu"). Skype, Google Voice ve Apple FaceTime dahil olmak üzere internet üzerinden sesli arama yapmanızı sağlayan birçok program veya uygulama vardır.
Akıllı telefon. Akıllı telefonunuzla internet aramaları yapmak için Google Voice veya Skype gibi uygulamaları indirebilirsiniz.
Özel bir VoIP telefonu. Bunlar geleneksel analog telefonlara benziyor ancak bir telefon hattı yerine doğrudan bir bilgisayar ağına bağlanıyor.

Bulut Santral sistemleri, kendilerine ait PC ve Mobil uygulamalar ile lisanslama yaparak internetin olduğu her noktadan geleneksel telefon cihazı olmadan mevcut numaranızdan arama yapabilmektedir.

Bir Bulut Santralin özellikleri
Bulut Santrallerin ana özelliklerinden biri, sundukları birçok ek özelliktir. Analog telefonların özellikleri biraz sınırlı olabilirken, bulut telefonlar kullanıma sunuldukça özellikler ekleyebilir ve güncelleyebilir. Bu özelliklerden bazıları:

Tümleşik İletişim:Bir Tümleşik İletişim çözümü,

 • iş telefonu sisteminizi,
 • sesli postanızı,
 • anlık mesajınızı veya sohbetinizi,
 • video konferansınızı
 • faksınızı birleştirir ve
 • ayrıca e-posta, web uygulamaları, sosyal medya ve CRM gibi araçlarla entegre olabilir.

Her yerde çağrı yönlendirme:"Hiçbir aramayı kaçırma" veya "beni bul, beni takip et" olarak da bilinen bu özellik, kullanıcıların aynı numaradan birden fazla cihazdan arama almasına veya arama yapmasına olanak tanır. Bu özellik ile iş numarası arandığında örneğin hem kullanıcının masası hem de akıllı telefonu çalacak ve kullanıcı hangisini cevaplayacağını seçebilecek. Evden veya tatilden çalışırken dahi telefonlarınızı cevaplayabilir yada firma merkezinideymiş gibi dış aramalar yapabilirsiniz.  Ayrıca aramaları cihazlar arasında aktarabilirsiniz.

Çağrı Kaydı:Müşterilerin istedikleri dış veya iç hat aramalarını bulutta sağlanan depo alanlarına kaydedebilmlerine olanak sağlar. Çok büyük firmalarda olan büyük yatırımlar ile kurulan çağrı merkezi benzeri yatırımlara gerek kalmadan müşteri iletişimlerini saklayabilir ve yedekleyebilirler. Ses arama kayıtları ses dosyaları halinde çok az veri yeri tuttuğundan dolayı, depolama alanları her zaman yedeklenerek yıllarca çağrı kayıtları saklanabilir.

Çağrı yönlendirme:Çok büyük firmalarda olan büyük yatırımlar ile kurulan çağrı merkezi benzeri yatırımlara gerek kalmadan Çağrı yönlendirme, çağrıları bir numaraya alır ve başka bir hatta yönlendirebilir, kuyruk da bekletebilir ve kuralları anlık değiştirerek esnek çözümler sunar. Bulut tabanlı çağrı yönlendirme, temelde geleneksel çağrı yönlendirme gibi kompleks formülüze edilen yöntemler ile değil web tabanlı yönetici panelleri ile çok esnek ve anlık çalışır.

Kurumsal Sesli Karşılama (IVR- Interactive Voice Response) ve Otomatik (Robot) Operatör:Kurumsal kimliğinize uygun müzik ve sesli karşılama ile Otomatik Operatör, iş aramalarında sıklıkla kullandığınız otomatik sesli menüdür. Otomatik dizinler aramaları yönlendirir ve işletmedeki kişilerin iletişim iş yükünü azaltır. Çağrılar doğru bir şekilde yönlendirildikten sonra, kişiler çağrıları yanıtlayabilir, sırada kuyrukta bekletebilir, yoğunluk varsa başka iç veya dış hatta yönlendirir veya daha fazla otomasyon hizmeti sorunları çözebilir (örneğin sesli mesaj).

HD Ses Kalitesi:Yeni teknolojilerin telefon cihazlarında ki ses kalitesini yükseltmesi ile cihazınıza bağlı olarak HD kalitesinde Berrak Ses (Crystal Clear) sunumu sağlar. Analog telefon eses kalitesinden çok daha üstün bir ses sunumu yapabilir.

Uluslararası arama:Bulut telefonları internet tabanlı olduğundan, uluslararası arama yaptığınızda veya aldığınızda uzun mesafe için çok daha az ücretler ödeyebilirsiniz.

Video konferans:Uzaktan çalışma daha yaygın hale geldikçe, işletmelerin güvenilir ve erişimi kolay video konferans çözümlerine ihtiyacı var. Birçok bulut tabanlı telefon sistemi, paketlerinin bir parçası olarak video konferans sunar, bu nedenle ek bir özellik olarak bunun için fazladan ödeme yapmanız gerekmez ve bulunduğu sisteme bağlı olarak daha fazla gizlilik sağlayabilir.

Yapay zeka:Yapay zeka, modern yaşamın neredeyse her yönüne nüfuz ediyor ve bulut telefonları da bir istisna değil. Bulut sistemi sağlayıcıları, müşteri hizmeti sağlamak ve konuşmadan metne ve duygu analizi gibi işlevleri gerçekleştirmek için yapay zekayı kullanıyor.

Anlık mesajlaşma:Anlık mesajlaşma, metin tabanlı iletişimdir. Masaüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere bir dizi cihaz üzerinden çalıştırılabilen gerçek zamanlı iletişime izin verir. Anlık mesajlaşma, yanıt veren ve daha sonra başvurulabilecek bilgileri yazılı olarak bırakan ek bir iletişim katmanı ekler.

Bulut iletişimi:Bulut iletişimi, eksiksiz iletişim hizmetleri paketidir. Telefon, anlık mesajlaşma, video konferans ve pakete dahil olan diğer tüm iletişim biçimlerini içerir.

İşbirliği:İşbirliği araçları, dosya paylaşımı, video/ses konferansı, gerçek zamanlı proje katkıları ve insanların aynı odada veya ülkede bulunmadan birlikte çalışmasına yardımcı olan diğer araçları içerir.

Sesli postadan e-postaya:Sesli postadan e-postaya sesli postayı kopyalar ve bir ses dosyası olarak bir e-posta adresine gönderir. Bu, alıcının sesli posta kutusu kullanmadan sesli postalarına erişmesini sağlar. E-postayla gönderilen dosyaya daha geniş bir cihaz yelpazesiyle erişilebilir ve genellikle veri sınırlamalarını tıkamaz veya aşmaz, bu da alıcının sesli postayı gerektiği kadar tekrar ziyaret etmesine izin verir.

Entegrasyonlar:Bulut entegrasyonları, çok sayıda kaynağın tek bir bulut paketi veya paketinde birleştirilmesine olanak tanır. Çok şubeli kurumların isterse tek lokasyon gibi çalışması yada farklı lokasyon tanımları olmasına rağmen şubeler arası kendi iç hatları gibi görüşmelerine olanak sağlar.

Büyük ölçekli veri depolamaya ve analize izin veren aynı hizmet sağlayıcı, sesli aramaları da yönetebilir. Hizmetleri entegre platformlar aracılığıyla birleştirerek, güçlü araçlar erişilebilir ve kullanımı kolay hale getirilir. Entegrasyon kapsamı geniştir ve hemen hemen her bulut hizmetinde bir temel taşıdır.

Bulut Santral Sisteminin avantajları:

 • Maliyet:Bulut bilişim, donanım ve yazılım satın alma ve yerinde veri merkezlerini (sunucu rafları, güç ve soğutma için 24 saat elektrik ve altyapıyı yönetmek için BT uzmanları) kurma ve çalıştırma sermaye masrafını ortadan kaldırır. Hızlı bir şekilde eklenir. Bakım hizmetleri dahi uzaktan erişim ile sağlanır.
 • Hız:Bulut bilişim hizmetlerinin çoğu, self servis ve isteğe bağlı olarak sağlanır, bu nedenle, çok büyük miktarlarda bilgi işlem kaynakları bile, tipik olarak yalnızca birkaç fare tıklamasıyla dakikalar içinde sağlanabilir, bu da işletmelere çok fazla esneklik sağlar ve kapasite planlaması üzerindeki baskıyı azaltır.
 • Küresel ölçek:Bulut bilişim hizmetlerinin faydaları, esnek olarak ölçeklenebilme özelliğini içerir. Bulutta bu, doğru miktarda BT kaynağının (örneğin, daha fazla veya daha az bilgi işlem gücü, depolama, bant genişliği) tam ihtiyaç duyulduğu anda ve doğru coğrafi konumdan sağlanması anlamına gelir.
 • Üretkenlik:Yerinde veri merkezleri, genellikle donanım kurulumu, yazılım düzeltme eki oluşturma ve diğer zaman alıcı BT yönetimi işleri gibi çok sayıda "raf ve yığınlama" gerektirir. Bulut bilişim, bu görevlerin çoğuna olan ihtiyacı ortadan kaldırır, böylece BT ekipleri daha önemli iş hedeflerine ulaşmak için zaman harcayabilir.
 • Verim:En büyük bulut bilişim hizmetleri, düzenli olarak en yeni nesil hızlı ve verimli bilgi işlem donanımına yükseltilen dünya çapındaki güvenli veri merkezleri ağında çalışır. Bu, uygulamalar için azaltılmış ağ gecikmesi ve daha büyük ölçek ekonomileri dahil olmak üzere tek bir kurumsal veri merkezi üzerinde çeşitli avantajlar sunar.
 • Güvenilirlik:Bulut bilişim, veri yedeklemesini, olağanüstü durum kurtarmayı ve iş sürekliliğini daha kolay ve daha ucuz hale getirir, çünkü veriler bulut sağlayıcının ağındaki birden fazla yedek sitede yansıtılabilir.
 • Güvenlik:Pek çok bulut sağlayıcısı, genel olarak güvenlik duruşunuzu güçlendiren ve verilerinizi, uygulamalarınızı ve altyapınızı olası tehditlerden korumaya yardımcı olan geniş bir politika, teknoloji ve kontrol seti sunar.
 • Kullanılabilirlik:Bir bulut telefon sistemindeki çoklu cihaz konfigürasyonunun esnekliği, aynı anda birden fazla cihazın çalmasını sağlayarak, ofis dışında olsanız bile sizi erişilebilir kılacaktır.
 • Esneklik:Bulut Santral uygulamaları, çalışanlarınızın evden veya başka bir yerden çalışmasına ve yine de ofisteymiş gibi arama aktarmalarına izin verir. Hatta resepsiyonun aramaları harici olarak yanıtlamasını sağlayabilirsiniz.
 • Çoklu Şubeler:Bulut Santral, birden fazla şubede faaliyet gösteren işletmeler için en fazla faydaya sahiptir. Coğrafi konumların zincirlerini kırmanıza izin veriyorlar. Aramalar, dahili hatlarla ve aramanın aktarımı için ücretsiz olarak birkaç saniye içinde Ankara’dan Kayseri’ye aktarılabilir. Bu ne kadar harika? Çok şubeli ofisler, tüm şubeler arasında ücretsiz arama yaparak maliyet tasarrufu sağlar.
 • Çağrı Yönlendirme:Çağrıları verimli bir şekilde yönlendirmek işin önemli bir parçasıdır. Çok çeşitli arama yönlendirme özelliklerimiz, bir aramanın doğru kişiye doğru şekilde yönlendirilmesini sağlar. Çağrıların karşılama stratejisinde yedekleme imkanı sağlar.
 • Kolay Yer Değiştirme: Ofisleri taşırken, eski ofisten el cihazlarınızı çıkarıp yeni ofisinize takarken santralden ayrılma ve ana numaranızı kaybetme konusunda stres yaşamanıza gerek yoktur. Ne kadar rahat değil mi?
 • Hızlı ve Basit Kurulum:Sistemin kurulumu için gereken geri dönüş süresi, randevu tarihlerini veya bazen ortaya çıkmayan teknisyenleri beklemeyi ortadan kaldırarak, ihtiyaç duyduğunuz kadar hızlıdır.

Bir Bulut Santral sistemine geçmek için en iyi zaman ne zaman?
Tabiki hemen, avantajlarını ve faydalarını kullanmaya başlamak için zaman kaybetmeden Bulut Santral uzmanımızdan hızlıca destek alabilirsiniz

Bulut tabanlı telefon sistemlerinin kullanışlı özellikleri:

 • Heryerden ulaşılabilir olmak
 • Yönetici panelinden tüm Bulut Santralinizi çok esnek bir şekilde yönetebilir
 • Otomatik (Robot) Operatör ile çok fazla senaryo oluşturabilirsiniz
 • Çağrılaırınızın sesli görüşmelerinin tamamını, bulutta kaybolmadan kayıt altına alabilirsiniz
 • İç hat sayınız kadar dış hatta meşgule düşmeden görüşebilirsiniz
 •  
 • E-postaya Sesli Posta
 • efaks
 • Konferans Görüşmeleri
 • Video konferans
 • Arama kaydı
 • E-postaya veya Efax'a Faks

Sizin için neyin doğru olduğunu öğrenmek için Bulut Santral Uzmanımız ile hemen görüşün. Yeni telefon sisteminiz kurulmadan önce tüm bu endişelerin giderildiğinden emin olacaklar.

Karel Bulut Santral Nedir?

Telefon santralı ihtiyacınızı kurumunuzda bir donanım veya yazılım bulunmasına ihtiyaç kalmaksızın Ümitköy Karel internet üzerinden kullanmanıza olanak sağlayan yeni nesil bir iletişim hizmetidir.

Bulut santral (sanal santral) sayesinde santralın özelliklerini yatırım maliyeti olmadan, Ümitköy Karel abonelik sistemi ile kullanabilirsiniz. Şubeleriniz için ayrı ayrı yatırım yapmaya gerek kalmadan tüm kurumunuzu tek bir santral olarak kolay web arayüzleri üzerinden yönetebilirsiniz.

 • Mobilite
 • Konferans
 • Ümitköy Karel IVR
 • Ses Kaydı
 • LDAP Entegrasyonu
 • Web-Abone Sayfası
 • Anlık Mesajlaşma ve Durum Bilgisi
 • UDS (Uzaktan Destek Sistemi)
 • Görüntülü İletişim 
 • Outlook Entegrasyonu Ümitköy Karel
 • Robot Operatör Ümitköy Karel
 • Web Tabanlı Yönetim Ümitköy Karel
 • Radius/Active Directory Desteği
 • Sesli Mesaj E-Posta Gönderimi
 • Çağrı Raporlama Yazılımı

 

Bulut Çağrı Merkezi ile Ümitköy Karel İnternet Erişimi Olan Her Yer Ofisiniz

Karel IP Çağrı Merkezi, standart sunucularda çalışan yazılım tabanlı teknolojisi, kolay kapasite artırım olanağı, birçok haberleşme sistemine ve Ümitköy Karel CRM yazılımına entegre çalışmasını sağlayan altyapısı, gelişmiş ses isleme ve Ümitköy Karel IVR uygulamaları ile hem bugün hem de gelecek için gerekli bir yatırım özelliği taşıyor.

 • Standart sunucularda çalışan yazılım
 • Esnek, Ümitköy Karel ölçeklendirilebilir, genişleyebilir sistem
 • Mekandan bağımsız, farklı cihazlardan çalışma ve yönetim imkanı
 • Kolay kapasite arttırım olanağı
 • Dahili mini CRM Ümitköy Karel
 • Sektörel ve CRM yazılımlarıyla entegrasyon
 • Ümitköy Karel Gelişmiş ses işleme ve IVR uygulamaları
 • Tüm görüşmelerde ses kaydı
 • Esnek çağrı dağıtım senaryoları Ümitköy Karel
 • Kapsamlı, gerçek zamanlı ve esnek raporlama
 • Outbound arama
 • Wallboard